کتاب مردان مریخی زنان ونوسی

اثر جان گری از انتشارات نقش و نگار - مترجم: مینا امیری-بهترین کتاب های روانشناسی

Once upon a time Martians and Venusians met, fell in love, and had happy relationships together because they respected and accepted their differences. Then they came to Earth and amnesia set in: they forgot they were from different planets. Based on years of successful counseling of couples and individuals, Men Are from Mars, Women Are from Venus has helped millions of couples transform their relationships. Now viewed as a modern classic, this phenomenal book has helped men and women realize how different they can be in their communication styles, their emotional needs, and their modes of behavior; and offers the secrets of communicating without conflicts, allowing couples to give intimacy every chance to grow.


خرید کتاب مردان مریخی زنان ونوسی
جستجوی کتاب مردان مریخی زنان ونوسی در گودریدز

معرفی کتاب مردان مریخی زنان ونوسی از نگاه کاربران
کتاب های عامه پسند
تازگی ها، کتابفروشی ها پر شده از کتاب های روانشناسی و موفقیت که بهترین صفتی که میشه راجع بهشون آورد، عامه پسند و بازاری بودنه.

از جمله خصوصیات این کتاب ها، اینه که نویسنده هاشون، بیشتر @سلبریتی@ هستن تا محقق. بیشتر مشغول سخنرانی و مصاحبه با تلویزیون و مجلات هستن تا تحقیقات میدانی و کتابخانه ای. نویسنده مثل @شومن@ ها، مدام قصه میگه و جوک تعریف میکنه و به جای دلایل علمی، از خاطرات شخصیش برای اثبات حرف هاش استفاده میکنه.

خصوصیت دیگهٔ این کتاب ها، بدون مدرک بودنه. هیچ وقت ارجاعی به کتاب یا مقالهٔ دیگه نمیدن، انگار خود کتاب وحی منزله و حرف هاش بدون سند باید پذیرفته بشه.

خصوصیت دیگه، همه چیز دانیِ نویسنده است. هیچ مسئله ای بدون پاسخ نمی مونه. هیچ وقت توی این کتاب ها نمی خونید: «علت این امر هنوز نامشخص است و نیاز به تحقیقات بیشتری دارد.» همه چیز به جواب قطعی و نهایی رسیده.

خصوصیت دیگه، مطلق بودن کتابه. دو سه عامل معرفی میکنن که همهٔ مشکلات رو حل میکنن و برای همهٔ خواننده ها، فارغ از پس زمینه های روانی-تربیتیشون، جواب میده.

و خصوصیات بسیار دیگه.

این کتاب
حالا، این کتاب، بعضی از این خصوصیات رو داره، اما نه کاملاً. خوبیش اینه که مطلق نیست. نویسنده مدعی همه چیز دانی نیست و اعتراف میکنه که مشکلات به این راحتی حل نمیشن و خواننده بی نیاز از مراجعه به مشاور نیست.

مشاهده لینک اصلی
شاید قابل تأمل‌ترین حرفی که زده:
«ما سال‌ها احساسات ناخوشایند خود را سرکوب کرده‌ایم تا این که روزی عاشق می‌شویم. تحت تأثیر این عشق در شرایط امنیت خاطر قرار می‌گیریم تا با احساسات نهفته در وجود خویش روبرو شویم. به کمک عشق احساسات دردناک خود را لمس می‌کنیم.»
با همهٔ تصوری که از زرد بودنش داشتم -منشن محیا مق.- ولی بنظرم کتاب خوبی بود و خواندنش راهگشا. شاید جاهایی زیادی بعضی چیزها را برای زن و مرد تفکیک کرده بود، اما کلیات حرف‌هایش با توجه به تجربیات و تصورات خودم درست است. گری به تفاوت زن و مرد، غار مرد و چاه زن، تأثیر تجربیات ناخوشایند گذشته در روابط انسانی و عاطفی و لزوم اصلاح نوع سخن گفتن تأکید دارد و من تقریباً همه‌شان را قبول دارم. از دید یک زن حرف‌هایش را تأیید می‌کنم و او که نظرش را بگوید، این ریویو را ویرایش می‌کنم و می‌گویم از نظر یک مرد هم این کتاب چگونه است.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب مردان مریخی زنان ونوسی


 کتاب فلسفه ملال
 کتاب آن جا که هندوانه ها می رویند!
 کتاب پشتوانه های زندگی
 کتاب هنر و علم عاقلانه خوردن
 کتاب زندگی برازنده من
 کتاب بیش از هر چیز مهربان باشید